Návrhy a realizace zahrad


Návrhy a realizace zahradNavrhujeme zahrady. Výsadba okrasných i užitkových stromů a rostlin.

  • realizace zahrad
  • architektonické návrhy a projekty zahrad
  • návrhy teras
  • výsev, pokládka trávníku
  • výběr a výsadba užitkových stromů a rostlin, záhony a sady
  • návrh, výběr a výsadba okrasných stromů a rostlin, zahradní jezírka, cestičky, záhony, okrasné květináče a truhlíky
  • kácení, řez dřevin a keřů
  • vybavení interiérů zelení, květiny, rostliny a dekorace
  • jednorázové údržby zeleně, trávníků a sadů

Navrhujeme, spolupracujeme s ostatními profesemi, dodáváme a realizujeme výsadby, přesazujeme rostliny do dodaných i stávajících květníků a nádob.

Jak takový projekt vypadá?

Ať už plánujete založit či upravit zahradu, ať už potřebujete konzultaci,
nacenění prací nebo projekt, bude nám potěšením nabídnout Vám naše služby.

1. Konzultace

Ať už máte zahradu ve městě nebo mimo město, přijedeme k Vám a na místě si zahradu/ pozemek prohlédneme a probereme bod po bodu Vaše požadavky a představy, jak byste zahradu chtěli užívat, co si od ní slibujete. Jestli máte, nachystejte si mapový podklad, např. katastrální mapu se zakresleným domem.

Po 1. konzultaci na místě Vám emailem oznámíme cenu případného projektu. V případě, že souhlasíte, pošlete nám objednávku a poloviční zálohu ceny projektu.

2. Konzultace

Budme pracovat v několika krocích, první navrhujeme základní kompozici zahrady, kde budou cesty, stromy, skupiny keřů, záhony trvalek/ letniček/ zeleniny, případně bazén, hřiště, altánek, kompostér atd. Na druhou konzultaci obvykle přicházím i s návrhem rostlin, které s investorem probereme.

3. Konzultace

Na 3. konzultaci tedy mohu přijít s osazovacím plánem s konkrétním umístěním a počtem rostlin. Přináším s sebou 3d vizualizace zahradnického programu, takže zákazník má představu:
1) jak rostliny za 20 let vyrostou
2) jak se bude zahrada během ročních období měnit (bude rašit listí, květy, kvést, plody budou zrát, listy žloutnout, opadávat, stálezelené dřeviny zůstanou zelené apod.)

4. Konzultace

Na 4. konzultaci přináším cenovou nabídku = rozpočet se specifikací velikosti a počtu rostlin, materiálu a prací, které navrhujeme k vybudování zahrady. Probereme varianty prací, řekneme si které práce se musí udělat první, kde můžeme ušetřit, co zjednoduší údržbu.

Podle rozsahu, složitosti zahrady můžeme vypracovat první studii a po zvážení několika variant a stylů zvolit jednu cestu a v dalším kroku vypracovat projekt. Studie obsahuje více rozpracovaných variant. Jedná se o přehled různých stylů a kompozičních možností.

Projekt je návod k realizaci, obsahuje osazovací plán, 3d vizualizace, cenovou nabídku.